fbpx

שירותי סיעוד

בדרך כלל זה מכה כרעם ביום בהיר - הורים מבוגרים, ולעתים גם אנשים צעירים הופכים סיעודיים, וזה אף פעם לא מצב פשוט להתמודד איתו. לא לאדם עצמו ולא למשפחה ולסביבה שלו. בבת-אחת המשפחה כולה נכנסת למירוץ של ליווי לבדיקות וטיפולים, משמרות טיפול, בירוקרטיה ובעיקר יציאה מהאיזון שהיה קיים עד הרגע שהגיעה הבשורה המעציבה שמשנה לכולם את סדר היום.

לאחר זמן מה, אם המצב לא משתפר, זה בדרך-כלל אומר שמשפחתו של האדם הסיעודי תיאלץ לדאוג לשירותי סיעוד לטווח הקצר או הארוך, על-מנת לאפשר להם להמשיך לקיים חיים מכובדים ותקינים.

גמלת סיעוד לזכאים במדינת ישראל

שירותי סיעוד במדינת ישראל ניתנים על-ידי חברות סיעוד פרטיות והטיפול עצמו עשוי לכלול מגוון שלם של שירותי סיוע לאנשים התלויים באדם אחר כדי לבצע פעולות שגרתיות ויום יומיות כמו להתקלח, להתלבש או לצאת מהבית.

הביטוח הלאומי בישראל מעניק גמלת סיעוד לזכאים (בדקו את זכאותכם לגמלת סיעוד באתר המוסד לביטוח לאומי), כשלגמלה זכאים אנשים שהגיעו לגיל פרישה ונזקקים לעזרה כדי לבצע פעולות יום-יומיות.

ישנן שש רמות שנקבעו לשיעור הגמלה, בהתאם למידת התלות של המבוטח ובדרגת ההשגחה שהוא זקוק לה:

 1. רמה 1: מי שצבר בין 2.5 ל-3 נקודות תלות בבדיקת התפקוד זכאי ל 5 וחצי שעות טיפול אישי בבית או שירותים לפי בחירה בשווי 9 יחידות שירות.
 2. רמה 2: מי שצבר בין 3.5 ל-4.5 נקודות תלות בבדיקת התפקוד זכאי ל 10 שעות טיפול בשבוע.
 3. רמה 3: מי שצבר בין 5 ל-6 נקודות תלות בבדיקת התפקוד זכאי ל 15 וחצי שעות טיפול בשבוע, ואם אתה מעסיק עובד זר תקבל 12 שעות שבועיות.
 4. רמה 4: מי שצבר בין 6.5 ל-7.5 נקודות תלות בבדיקת התפקוד זכאי ל-19 שעות טיפול שבועיות, ואם אתה מעסיק עובד זר תקבל 16 שעות שבועיות.
 5. רמה 5: מי שצבר בין 8 ל-9 נקודות תלות בבדיקת התפקוד זכאי ל-23 שעות טיפול שבועיות, ואם אתה מעסיק עובד זר תקבל 19 שעות שבועיות.
 6. רמה 6: מי שצבר בין 9.5 ל-10.5 נקודות תלות בבדיקת התפקוד זכאי ל-28 שעות טיפול שבועיות, ואם אתה מעסיק עובד זר תקבל 24 שעות שבועיות.

מה חשוב לבדוק אצל חברה המציעה שירותי סיעוד ?

הפחד ההגיוני שתמיד מופיע יחד עם המפגש הראשון עם הסיטואציה הזו קשור לעובדה שבן משפחה יקר לנו יישאר תלוי לחלוטין באדם אחר, בזמן שאנחנו לא בהכרח מכירים אותו כראוי, או סומכים עליו עדיין. לכן, לפני שקופצים קפיצת ראש אל תוך יחסים צמודים עם חברת שירותי סיעוד, שווה לכם לבצע כמה בדיקות בסיסיות שיעזרו לכם לבחור חברת מתאימה המספקת שירותי סיעוד לשביעות רצונכם:

 • האם חברת שירותי הסיעוד נמצאת ברשימת ספקי שירותי סיעוד של הביטוח הלאומי או משרד הרווחה? (מראה על עמידה בקריטריונים מסוימים)
 • האם חברת הסיעוד עומדת בתקן האיכות 9001 - ISO ותקני משרד הבריאות ומשרד העבודה והרווחה המחמירים ביותר?
 • כדאי לבדוק את תנאי החוזה של שירותי הסיעוד המוענקים ואולי אף לחתום על מסמכי העסקה בנוכחות עורך דין.

במידה וגמלת הסיעוד איננה מאושרת, או במקרים בהם רוצים לתגבר את העזרה הסיעודית, ניתן לפנות לחברת סל שירותי סיעוד ולהזמין שירותי סיעוד ועזרה לפרקי זמן משתנים - קצרים או ארוכים. שירותי הסיעוד המוענקים על-ידי סל שירותי סיעוד יוצאי דופן ומצילים אנשים סיעודיים בעת הצורך, ואף כוללים ייעוץ והכוונה למטופל ולבני המשפחה.

הצוות המקצועי מורכב מעובדים סוציאליים, אחיות ואנשי מקצוע מנוסים וותיקים בתחום שירותי סיעוד ורווחה.

הבוחרים בסל שירותי סיעוד כחברת שירותי הסיעוד עבור בן המשפחה הנזקק להם ייזכו למגוון שירותים לרבות:

שירותי מטפלות מטעם חוק הסיעוד של הביטוח הלאומי וקרן ניצולי שואה המסייעות למטופלים בביתם ב:

 • היגיינה אישית
 • קניות
 • בישול
 • ניקיון הדירה
 • ליווי לקופות החולים וסידורים משרדיים וכיו"ב

שירותי אחיות לטיפולי בית עבור קופות החולים הכוללים:

 • לקיחת דם
 • חבישות
 • תרופות
 • זריקות טיפולי IV
 • טיפולים שונים למטופלים המרותקים לביתם (עם התמחות בטיפול בפצעים כרוניים)

אז אם מי מבני משפחתכם או חבריכם נקלע למצב בריאותי או פיזי המגדיר אותם סיעודיים - אנחנו בסל שירותי סיעוד מזמינים אתכם לבדוק את שירותי הסיעוד המקצועיים והנאמנים שאנחנו יודעים להעניק - נשמח להיות לכם לעזר בתקופה הקשה שלכם!

דילוג לתוכן